10 MAJ 2018

Poznajcie półfinalistów Pucharu Ligi !

Druga runda pucharu ligi za nami. Spotkania odbyły się bez większych niespodzianek. Zgromadzeni widzowie rozpoczęli widowisko od spotkania pomiędzy ZKS Komnino vs Kuhn Transport. Oba zespoły wyszły w maksymalnie okrojonych składach, bo w zaledwie 6 osób. Początek meczu był bardzo statyczny. Obie drużyny starały się szanować swoją kondyncje i byliśmy świadkami wielu podań na utrzymanie piłki. W 7 minucie zobaczyliśmy pierwszą bramkę dla podopiecznych Marcina Trukszyna. Autorem gola został Paweł Orynycz. 6 minut później doczekaliśmy się wyrównania. Bramkę na 1:1 strzelił Patryk Blank. Zawodnicy mimo braku zmian zaczeli grać „ostrzej”. Adam Hostyński wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 16 minucie, za sprawą asysty w/w Pawła Orynycza. Drużyna Daniela Geska napierała mocno, niestety bez rezultatu. 4 minuty przed końcem połowy ujrzreliśmy bramkę na 3:1 dla Komnina, co ewidentnie podłamało zawodników w czarnych strojach. Po przerwie ujrzeliśmy prawdziwy festiwal strzelecki zawodników Marcina Trukszyna. Padło bowiem 9 bramek. 5 razy piłkę w siatce lokował Adam Hostyński, który obecnie jest na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców w pucharze ligi. Natomiast MVP tego spotkania został Paweł Orynycz z dwoma bramkami oraz pięcioma asystami na koncie. ZKS Komnino kolejny raz udowodniło swoją dobrą formę.

W kolejnym spotkaniu pucharu zmierzyły się zespoły: KS Bruskowo Wielkie vs MM Logistics Old Young. Cały mecz był bardzo wyrównany. Faworytami przed meczem byli podopieczni Artura Piekarka, lecz w 17 i 18 minucie wszyscy zebrani przy orliku w Bruskowie zostali zaskoczeni. Drużyna Andrzeja Staszewskiego w dwie minuty zdobyła dwubramkowe prowadzenie. Strzelcami zostali Marcin Jurczuk (17') oraz wyróżniający się Michał Syrnyk (18'). Piłkarze w białych koszulkach szybko przystąpili do natarcia. Dopiero na początku drugiej połowy udało im się ustrzelić bramkę kontaktową za sprawą Dominika Kaczmarka (26'). Drużyna z Bruskowa zbytnio się rozluźniła przy dwubramkowej przewadze. Bramkę wyrównującą dla „Old Youngów” ujrzeliśmy w 31 minucie. Zdobywcą gola był Szymon Gołaszewski. Oba zespoły walczyły „łeb w łeb”. Zdobywca pierwszej bramki dla MM Logistics Old Young, ponownie pokonał bramkarza Bruskowa w 37', dzięki czemu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Do wyrównania wyniku przyszło nam czekać 5 minut. Bramkę na 3:3 strzelił ponownie Marcin Jurczuk. Na nieszczęście zespołu Andrzeja Staszewskiego dwie minuty później bramkę na 3:4 ustrzelił Henryk Patyk. Koncówka meczu była bardzo nerwowa. Oba zespoły napierały swoje bramki wzajemnie. „Gwoździa do trumny” drużynie z Bruskowa wbił Szymon Gołaszewski w 48 i 50 minucie spotkania. Dzięki czemu MM Logistics Old Young melduje się w trzeciej kolejce pucharu ligi.

Ostatni, zamykający 2 kolejkę mecz odbył się pomiędzy Auto Diesel Service Kobylnica Team vs Kartpol Team Słupsk. Pierwsza połowa przebiegała bardzo spokojnie. Ujrzeliśmy w niej tylko 3 bramki. Pierwszą, dającą prowadzenie drużynie z Kobylnicy zdobył Mariusz Zakrzewski. Kartpol nie pozostał dłużny. Zaraz po wznowieniu gry, świetnym rajdem popisał się Tomasz Fabich zdobywając wyrównującą bramkę. Minutę przed końcem pierwszej połowy „bramkę do szatni” drużynie z Kobylnicy zaserwował Marcin Podedworny.. W drugiej połowie drużyna Bartłomieja Jarominiaka zdobyła dodatkowe 4 bramki (2x Marcin Klimas, Michał Borecki oraz Marcin Podedworny), tracąc przy tym jedną (Krzysztof Piotrowski). Niestety nie zabrakło również czerwonej kartki dla Piotra Benkowskiego (w rezultacie 2 żółtych kartek). Po tym incydencie gracze Auto Diesla zaczęli grać nie do końca przepisowo. Mecz zakończył się rezultatem 2:6 dla Kartpolu. Przy tej różnicy bramkowej czwartym zespołem, który awansuje do 3 rundy pucharu zostaje KS Bruskowo Wielkie (przegrali różnicą 3 bramek).