27 PAź 2014

Dwie czerwone kartki i samobój w meczu Agata – Słonzi!

ZKS Komnino vs Baltic Fish Team 6:5 (4:3)
Bardzo dobre widowisko zobaczyliśmy w pierwszym niedzielnym spotkaniu. Drużyna Baltic Fish Team zjawiła się w licznym i bardzo silnym składzie na ten mecz. Pierwsi bramkę w tym meczu zdobyli zawodnicy Baltic Fish, chwilę później kapitan Komnina Marcin Trukszyn doprowadził do wyrównania. ZKS chwilę później wyszło na prowadzenie po bardzo dobrej akcji Hostyńskiego i dograniu, Szwiec wyprowadził Komino na prowadzenie. ZKS poszło za ciosem i zdobyło kolejną bramkę, autorem był Mariusz Wójtowicz, który precyzyjnie wykonał rzut wolny po którym piłka wpadła do bramki. Baltic potrafił się podnieść i w krótkim czasie ten zespół strzelił dwie bramki, mieliśmy remis 3:3, ale nie na długo, dobra akcja zawodników z Komnina i było 4:3 taki wynik utrzymał się do przerwy. ZKS nie zwalniało tempa ale nie potrafiło wykorzystać swoich stuprocentowych sytuacji. Bramka na 5:3 padła dużo później, ale podziałała na rywali, bowiem Baltic zdołał doprowadzić do remisu. Hostyński dał zwycięstwo swojej drużynie strzelając ostatnią, szóstą bramkę w tym meczu, Baltic kończył mecz w piątkę, po drugiej żółtej w konsekwencji czerwonej kartce boisko opuścił Piotr Górniewicz.
Bramki: Marcin Trukszyn, Jarosław Szwiec X2, Mariusz Wójtowicz, Adam Hostyński X2 (ZKS Komnino) – Piotr Górniewicz, Paweł Kmita X2, Jarosław Felisiak, Piotr Chmiel (Baltic Fish Team)

Agata Meble Słupsk vs FC Słonzi Słupsk 1:6 (1:2)
Historia lubi się powtarzać. Podobnie jak w sezonie poprzednim Słonzi pokonało Agatę, ale w tym meczu emocji nie brakowało, przede wszystkim za sprawą dwóch czerwonych kartek dla zawodników Agaty Meble. Na początku spotkania groźniej atakowali zawodnicy FC Słonzi, którzy byli blisko zdobycia pierwszej bramki, ale w bramce dobrze spisywał się Marek Perkowski. Bramka dla Słonzi jednak padłą chwilę później po składnej akcji Dariusz Kochański wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dobrze rozegrany rzut wolny zaowocował bramką dla Agaty Meble, piłkę do własnej bramki skierował Giersz, który mnie był w stanie w żaden sposób wypić piłki wstrzelonej w bramkę swojej drużyny. Po dobrym dośrodkowaniu Marcin Dyl wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pierwsza połowa dla Słonzi, druga wzbudziła wiele kontrowersji, bowiem dwie żółte kartki a w konsekwencji czerwoną otrzymał napastnik Agaty Przemysław Goleniewski i przez szesnaście minut drugiej części gry Agata musiała radzić sobie w osłabieniu. Za sprawą Kochańskiego Słonzi prowadziło już 3:1, kolejne osłabienie w szeregach Agaty – drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Budzyński, sytuacja Agaty wyglądała już bardzo źle. Słonzi strzeliło jeszcze trzy bramki i dzięki temu zwycięstwu na chwilę obecną prowadzi w tabeli słupskiej Extraligi.
Bramki: Samobójcza (Agata Meble Słupsk) – Dariusz Kochański X3, Marcin Dyl X3 (FC Słonzi Słupsk)

Hasan Kebab Old Young vs Kwiaciarnia Casablanka 4:3 (3:2)
Pierwsze w historii zwycięstwo nad drużyną Kwiaciarni Casablanki odniosła drużyna Old Young. Mimo iż tylko jednego zawodnika zespół Artura Piekarka miała na ławce zdołał wygrać. Przede wszystkim dobra postawa na początku spotkania i szybko strzelone trzy bramki dały tutaj trzy punkty. Po pierwszych piętnastu minutach Hasan prowadził już 3:0, Casablanka rzuciła się do ataków i za sprawą Tomasza Madeja przegrywała już tylko dwoma bramkami. W podobny sposób piłkę głową do bramki skierował Podgórny i było już 3:2, takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Druga część gry to zdecydowane ataki drużyny Casablanki, ale Kwiaciarnia nie potrafiła skierować przez dłuższy czas piłki do bramki rywala, kontratak Old Young przyniósł czwartą bramkę dla tego zespołu. Casablanka za sprawą Madeja strzeliła bramkę kontaktową na 3:4 ale wynik w tym meczu już nie uległ zmianie i Hasan wygrał tą konfrontację 4:3.
Bramki: Bartosz Kwinta X2, Łukasz Więś, Cezary Sławski (Hasana Kebab Old Young) – Tomasz Madej X2, Michał Podgórny (Kwiaciarnia Casablanka)